O nás

História firmy ABTEX, s.r.o. sa začala 26.4.2006 – vznikom chránenej dielne, kedy sme získali od Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Michalovciach „Priznanie postavenia chránenej dielne.“

Sample banner

Chránená dielňa je vhodným partnerom veľkých, stredných, ale aj malých spoločností, ktoré zadaním zákazky našej chránenej dielni ušetria značné množstvo finančných prostriedkov, ktoré v minulosti platili Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Tieto finančné prostriedky sú vynaložené efektívne a hospodárne, nakoľko poskytujú zamestnávateľom protihodnotu v podobe pracovných odevov, ochranných pracovných pomôcok, či reklamného textilu, ktoré majú širokú škálu využitia.


V našej chránenej dielni pracuje 18 profesionálov, ktorí aj napriek svojim zdravotným obmedzeniam vyrábajú kvalitné výrobky.


Významný medzník našej firemnej histórie predstavuje vznik maloobchodnej prevádzky v Košiciach. Svojich prvých zákazníkov sme v maloobchodnej predajni na Rastislavovej 68 privítali 5. marca 2018. Veľkolepé priestory predajne ponúkajú rozšírený sortiment pracovných odevov a osobných ochranných pracovných prostriedkov rôznych značiek, ale aj výrobkov z vlastnej výroby.

Širokým sortimentom kvalitných ochranných pracovných prostriedkov chránime to podstatné - Vaše zdravie.